Akcesoria przeładunkowe

Praktyczne akcesoria przeładunkowe

Aby ułatwić przeładunek, można zastosować w tym celu specjalne akcesoria - dzięki nim będzie on jeszcze bardziej bezpieczny oraz wygodny. Wśród akcesoriów tego rodzaju wyróżnia się przede wszystkim: zderzaki ruchome, naprowadzacze kół czy też lampy dokowe i kombiloki.

Naprowadzacze kół

Naprowadzacze kół instalowane są na jezdni, przed stacjami przeładunkowymi. Ich zadaniem jest łatwiejsze i precyzyjne cofanie naczepą w stronę doku. Zapobiega to uszkodzeniom powstałym na pojazdach oraz na budynku. Również chronią one uszczelnienia bramowe. Naprowadzacze na życzenie malowane na kolory polepszające ich widoczność, głównie w żółto-czarne pasy, ale też mogą być one wykończone dowolnie według zlecenia klienta.

Lampy dokowe

Lampy dokowe stosowane są tam, gdzie potrzebne jest rozjaśnienie przestrzeni w ładowni - zapobiega to uszkodzeniom wózków widłowych, ładunków. Lampy dokowe ustawia się w tym celu we wszystkich kierunkach, aby maksymalnie oświetlić dane miejsce i poprawic warunki pracy.

Kombiloki

Kombiloki to specjalistyczne elektroniczne blokady kół pojazdu. Integruje się je z naprowadzaczami kół, dzięki czemu zapewniają one jeszcze wyższe bezpieczeństwo stosowania. Dzięki nim pojazdy nie mogą przedwcześnie odjechać od rampy, również chronią one przed kradzieżami.

Zderzaki ruchome

Zderzaki ruchome przeznaczone są do zmniejszenia tarcia między gumowymi odbojnikami zamontowane na rampie, a pojazdami dokującymi do rampy. Zderzaki ruchome wykonują ruch pionowy / góra - dół / razem z naczepą podczas gdy jest rozładowywana lub załadowywana.

Galeria