Bramy harmonijkowe

Bramy harmonijkowe zbudowane są ze skrzydeł połączonych zawiasami. W zależności od potrzeb wybieramy czy cały jeden zestaw skrzydeł ma otwierać się w jedną stronę, czy dwa zestawy skrzydeł będą otwierać się w przeciwnych kierunkach.

W celu zapewnienia pokrycia szerokiej wnęki otworu w bramach harmonijkowych można dobrać odpowiednią ilość skrzydeł. Poruszają się one pomiędzy górną szyną prowadzącą oraz dolną szyną jezdną. Płynny ruch w trakcie otwierania i zamykania uzyskuje się poprzez system wózków jezdnych i rolek.

Skrzydła bramy harmonijkowej mogą być wypełnione pakietami przeszkleń albo pełnymi panelami z rdzeniem w postaci pianki lub wełny mineralnej.

Zaletą bram tego typu jest także możliwość wyboru montażu wewnętrznego lub zewnętrznego. W drugim przypadku ich konstrukcja nie wymaga wydzielonej wolnej przestrzeni w obiekcie co pozwala na zagospodarowanie jej pod potrzeby użytkowe.

Bramy harmonijkowe odznaczają się bardzo szerokim spektrum zastosowań. Dodatkowo są one wytrzymałe i pod względem trwałości rzeczywiście godne polecenia. Do dyspozycji możemy zaproponować więc szeroki wybór wariantów wykonania bram harmonijkowych, które mogą posiadać nawet drzwi przejściowe.

Galeria

Materiały do pobrania