Bramy przemysłowe Wiśniowski

Bramy przemysłowe marki Wiśniowski charakteryzują się przemyślaną konstrukcją – tutaj wytrzymałość i funkcjonalność, a dodatkowo estetyka łączą się ze sobą. Bramy te przeznaczone są dla różnych rodzajów obiektów przemysłowych, garaży zbiorczych wielostanowiskowych, warsztatów, hal magazynowych czy też pomieszczeń gospodarczych.

Wymiary oraz konstrukcja bram może być dostosowana idealnie do zapotrzebowania klienta. Bramy przemysłowe Wiśniowski mogą być także wyposażone w kratki wentylacyjne, okna, drzwi przejściowe czy systemy automatyki.

Bramy segmentowe Wiśniowski

Przemysłowe bramy segmentowe marki Wiśniowski są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Występują w wersji ręcznej lub automatycznej aby mogły efektywnie działać.

Bramy Wiśniowski charakteryzują się przemyślaną konstrukcją, mogą być idealnie dopasowane do miejsca, gdzie mają być zamontowane. Stosuje się w nich sprawdzone rozwiązania technologiczne, aby całkowicie spełnić wymagania klientów.

Bramy segmentowe przemysłowe Wiśniowski zbudowane są podobnie jak te przeznaczone do prywatnych garaży. Wyróżnia je jednak wzmocniona konstrukcja pozwalająca na wykonanie dużo większych wymiarów oraz zastosowanie w wersjach automatycznych napędów osiowych, które są dostosowane do zdecydowanie większych powierzchni płaszcza bramy oraz częstotliwości otwarć.
Automatykę można dobrać w wersji Elektromat Totmann gdzie do sterowania służą przyciski na centrali, ewentualnie w wersji Automatik w której możliwe jest wyposażenie z zdalnym sterowaniem pilotami.

Podstawowe bramy przemysłowe Wiśniowski MakroPro 2.0 składają się z pełnych segmentów o grubości 40 mm z blachy stalowej ocynkowanej wypełnione pianką poliuretanową. Ciężar skrzydła bramy równoważą sprężyny skrętne zaprojektowane na gwarantowane 25 tysięcy cykli otwarć.

Kolejnym wariantem są bramy serii MakroPro ALU 2.0 gdzie skrzydło wykonane jest z aluminiowych paneli wypełnionych pojedynczą lub podwójną szybą akrylową, jedynie dolny panel jest pełny stalowy ocieplony pianką poliuretanową. Sprężyny skrętne w tym modelu także standardowo są wyprodukowane na 25 tysięcy cykli.

Następna opcja to bramy serii MakroPro 100 oraz MakroPro ALU 100, które analogicznie są zbudowane z paneli stalowych i aluminiowych. Wyróżnia je jednak brak sprężyn skrętnych oraz zintegrowany napęd elektryczny, zapewniający długi okres użytkowania 100 tysięcy cykli co zapewnia niewątpliwy komfort obsługi.

Skrzydła przemysłowych bram segmentowych Wiśniowski składają się z paneli o różnych wysokościach zależnych od całej wysokości bramy. Stalowe panele można zamówić z strukturą woodgain, smoothgrain, sandgrain oraz silkline, dodatkowo dostępne są różne warianty niskich lub wysokich poziomych przetłoczeń, segmenty bez przetłoczeń albo z przetłoczeniami V.

W celu uzyskania szczelności stosowane są zestawy uszczelek na całym obwodzie płaszcza bramy oraz pomiędzy poszczególnymi segmentami. W dolnym panelu znajduje się uszczelka komorowa przylegająca do podłoża, wzdłuż nadproża w górnym panelu i w pionach ościeżnicy stosowane są uszczelki dwulistkowe.

W segmentowych bramach przemysłowych serii MakroPro dostępnych jest aż kilkanaście różnych prowadzeń co pozwala na dopasowanie układu prowadnic do budynku.
Niezależnie czy mamy do czynienia z wysoką halą czy z niewysokim garażem podziemnym oraz czy strop jest płaski czy ze skosem, zawsze znajdzie się optymalny system idealnie wpasowujący się w wolną przestrzeń.

Odpowiednio wyprofilowanie prowadnic o grubości 2 mm wykonanych z ocynkowanej blachy stalowej w połączeniu z ościeżnicami daje dużą sztywność konstrukcji.
Łożyskowane rolki z tulejami z samosmarnego tworzywa wpływają na wyciszenie i tłumienie drgań całej konstrukcji podczas ruchu bramy.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników, bramy są wyposażone w systemy zabezpieczające przed niekontrolowanym opadnięciem skrzydła bramy w sytuacji pęknięcia sprężyny lub linki nośnej.

Bramy przemysłowe segmentowe MakroTherm oraz wielkogabarytowe MakroTherm XXL to systemy ukierunkowane na wysoką termoizolację w wyniku zastosowania stalowych paneli INNOVO o grubości 60 mm wypełnionych pianką poliuretanową.
Ciężar płaszcza bram równoważą sprężyny skrętne o gwarantowanej odpowiednio ilości 25 tysięcy i 15 tysięcy cykli.
Podwójne rolki prowadzące przyczyniają się do płynnej i cichej pracy podczas ruchu.

Bramy typu MakroTherm XXL z uwagi na gabaryty standardowo wyposażone są w napęd elektryczny w wersji Automatik z falownikiem co zapewnia łagodny start i zatrzymanie.

Dla bezpieczeństwa zestaw w pakiecie jest uzupełniony o kratę świetlną.

Galeria

Materiały do pobrania

Bramy roletowe Wiśniowski

Dzięki zastosowaniu bram roletowych przemysłowych Wiśniowski BR-100 możliwe jest znaczne oszczędzenie przestrzeni w obiektach. Nie wymagają one dużej ilości miejsca, żeby dokonać ich montażu, ponieważ pancerz zwija się na wał. Po otwarciu bramy roletowej znajduje się ona całkowicie przy nadprożu, więc pozostawia wolną przestrzeń. Ponadto z uwagi na indywidualne uwarunkowania dopuszczalny jest montaż wewnętrzny za otworem lub zewnętrzny na elewacji. W drugim wariancie stosuje się skrzynki zabudowujące wał nawojowy.

Bramy roletowe marki Wiśniowski przygotowywane są w oparciu o estetyczne i trwałe profile aluminiowe o wysokości 100 mm i grubości 25 mm wypełnione pianką poliuretanową oraz pionowe prowadnice montowane wzdłuż bocznych krawędzi otworu. W celu zabezpieczenia przed wilgocią, kurzem i utratą ciepła zastosowano uszczelki szczotkowe oraz gumową uszczelkę trzykomorową w pierwszym dolnym profilu.

Opcjonalnie można zastosować w płaszczu bramy zamiast pełnych, przeszklone lub wentylowane profile aluminiowe.

Dobierając wykończenie mamy do wyboru dziesięć kolorów standardowych RAL. Jeżeli będziemy jednak chcieli wyróżnić naszą bramę i wybrać inny niestandardowy kolor jest to też oczywiście możliwe.

Bramy standardowo są wyposażone w 3-fazowy napęd elektryczny Elektromat SI Totmann lub Elektromat SI Automatik w zależności od wymaganego sposobu sterowania.

W drugim przypadku stosowana jest także krawędziowa listwa bezpieczeństwa w dolnej uszczelce co powoduje zatrzymanie i otwarcie bramy w sytuacji napotkania przeszkody.

W wypadku braku zasilania do awaryjnego otwierania dostarczana jest korba, a dla największych bram jest ona zamieniana na przekładnię łańcuchową.

W celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa dla dużych bram o powierzchni powyżej 32 m2, napęd wyposażony jest w samohamowną przekładnię redukującą prędkość z wbudowanym urządzeniem chwytającym oraz hamulec elektromagnetyczny.
Ponadto w bramach roletowych o szerokości powyżej 5000 mm automatycznie są stosowane haki przeciwwiatrowe, które w połączeniu z wzmocnionymi prowadnicami oraz dodatkowymi wspornikami, zwiększają odporność całej konstrukcji na parcie wiatru.
Dla mniejszych bram zalecany jest zamek lub zasuwa ręczna, które są zastosowane z czujnikiem zabezpieczającym przed otwarciem automatycznym w sytuacji gdy brama jest zaryglowana.

Galeria

Materiały do pobrania

Bramy podwieszane przesuwne Wiśniowski

Bramy podwieszane przesuwne marki Wiśniowski są rekomendowane głównie tam, gdzie konieczne jest wykorzystanie możliwej przestrzeni bez dodatkowego obciążenia dachu. Konstrukcje te idealnie nadają się do obiektów, które posiadają niewielkie nadproże, dlatego też nie jest możliwe wykorzystywanie w nich bram roletowych oraz segmentowych.

Bramy podwieszane przesuwne dostępne są w szerokiej palecie rozmiarów oraz nadają się nawet do zamykania otworów o większej szerokości, dzięki czemu są uniwersalnym rozwiązaniem do różnych przestrzeni.

Z uwagi na istniejące uwarunkowania brama przesuwna może składać się z jednego lub dwóch skrzydeł oraz szyny jezdnej zamocowanej do nadproża albo bezpośrednio do sufitu. Elementami stabilizującymi i prowadzącymi skrzydło są zestawy łożyskowanych rolek.
Standardowo są to konstrukcje otwierane ręcznie, wyposażone w zamek i uchwyty.
Co istotne mamy możliwość wyboru czy brama ma być zamontowana wewnątrz czy na zewnątrz.
Konstrukcja skrzydła wykonana jest z ocynkowanych kształtowników stalowych z wypełnieniem z powlekanej stalowej blachy profilowej w formie trapezu T-10.
Do wyboru układ pionowy lub poziomy układ przetłoczeń oraz wersja ocieplona lub nieocieplona.
W wersji ocieplonej wypełnienie stanowi styropian wykończony od wewnątrz białym panelem PVC. Natomiast w bramie bez ocieplenia od wewnątrz widoczna jest konstrukcja skrzydła.
Standardowo mamy do wyboru wykończenie zewnętrzne w siedmiu kolorach z palety RAL oraz dwie okleiny drewnopodobne złoty dąb i orzech. Opcjonalnie poszycie można zamówić w nietypowym kolorze RAL.
W bramach mogą być wstawione przeszklenia w układzie poziomym lub pionowym z podwójnej przeźroczystej szyby akrylowej.
W razie potrzeby dostępne są także kratki wentylacyjne a nawet drzwi przejściowe.

Dla bram przesuwnych Wiśniowski w wariancie jednoskrzydłowym montowanym na zewnątrz i szerokości do 4000 mm istnieje możliwość wyposażenia w napęd elektryczny z przełącznikiem trójfunkcyjnym i fotokomórkami.

Brama przesuwna Wiśniowski SlidePro została wprowadzona w celu uzyskania lepszych walorów estetycznych, wytrzymałościowych i izolacyjnych.
Na bazie sprawdzonej konstrukcji standardowych bram przesuwnych z skrzydłami o wypełnieniu wykonanym z stalowych ocynkowanych paneli o grubości 40 mm i ocieplanych pianką poliuretanową, powstało bardzo ciekawe rozwiązanie.

Dostępna jest zewnętrzna struktura paneli silkline w przetłoczeniu V oraz woodgrain bez
przetłoczeń G. Od wewnątrz struktura woodgrain w kolorze biało-szarym RAL 9002. Panele powlekane są farbami poliestrowymi w standardowym kolorze RAL, zabezpieczone okuciami z blachy stalowej ocynkowanej w kolorze zbliżonym do RAL 9002. Od zewnątrz można także zamówić inny nietypowy kolor RAL w malowaniu strukturalnym. Wypełnienie zamocowane jest w układzie pionowym.
W skrzydle bramy można zamontować drzwi przejściowe. W bramach mogą być wstawione także przeszklenia z podwójnej przeźroczystej szyby akrylowej ale tylko w układzie pionowym.

Galeria

Materiały do pobrania