Bramy i kurtyny przeciwpożarowe Hörmann

Firma Hormann oferuje rozwiązania dla przeciwpożarowego zabezpieczenia różnorodnych obiektów handlowych, biurowych, produkcyjnych czy magazynowych.

Przemysłowe przesuwne bramy przeciwpożarowe Hormann służą do podzielenia obiektu na strefy, aby w przypadku pożaru ograniczyć rozprzestrzenianie się niebezpieczeństwa dla ludzi. Pozwalają one na zyskanie potrzebnego czasu niezbędnego do ewakuacji.
Dodatkowo wspomagają jednostki straży pożarnej, która ma większe szanse na zwalczenie zagrożenia jeżeli walka z żywiołem jest prowadzona na mniejszej przestrzeni.
Oczywiście oprócz ochrony życia odpowiednie wykorzystanie bram przeciwpożarowych przyczynia się do ograniczenia strat materialnych związanych z budynkiem, jego wyposażeniem i majątkiem w nim się znajdującym.

Przesuwne bramy przeciwpożarowe Hormann w czasie zwykłego użytkowania obiektu najczęściej są cały czas otwarte i nie wpływają na jego funkcjonalność. Zintegrowanie ich z systemem alarmowym powoduje, że dopiero w momencie wybuchu pożaru są zamykane. Stosowane w bramach drzwi przejściowe pozwalają na opuszczenie niebezpiecznej strefy przez ludzi nawet gdy bramy zostaną już zamknięte.

Z uwagi na indywidualne warunki w obiekcie można zastosować bramy jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe. Natomiast ze względu na wymagane parametry bramy mogą posiadać różne klasy odporności ogniowej i dymoszczelności.

Bramy przeciwpożarowe Hormann charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz wzornictwem dbającym o najmniejsze detale. Płaszcz bramy zbudowany jest z pionowych ocynkowanych stalowych paneli o grubości 72 mm z wypełnieniem ognioodpornym. Opcjonalnie jest dostępne wykonanie z blachy ze stali nierdzewnej. Poszczególne segmenty są łączone szeregowo niewidocznymi prętami gwintowymi. Uzyskujemy w ten sposób wyjątkowo równą i estetyczną przegrodę.
Konstrukcja prowadzącej szyny bieżnej bramy może być montowana do nadproża lub sufitu w zależności od istniejących warunków. Stosowana przysłona szyny w kolorze płyty bramy powoduje atrakcyjny efekt wizualny całości.
Łożyskowanie elementów jezdnych w połączeniu z odpowiednim kształtem profila nośnego zapewnia natomiast płyny i cichy ruch skrzydła bramy.

Struktura paneli może być gładka lub w wzorze Pearlgrain. Kolorystyka jest do wyboru z podstawowego biało-szarego RAL 90002, zaproponowanych siedmiu kolorów preferowanych, lub jeżeli jest taka potrzeba istnieje możliwość zamówienia innego niestandardowego z palety RAL.

W wypadku bram o większej częstotliwości otwarć jest dostępna automatyka dla większego komfortu codziennej obsługi.
W razie pożaru napęd jest jednak odblokowywany, a brama zamyka się z wykorzystaniem ciężaru przeciwwagi.

Kurtyna przeciwpożarowa Hörmann FlexFire

W sytuacji gdy istnieje potrzeba zastosowania przegrody przeciwpożarowej, a warunki uniemożliwiają montaż bramy przesuwnej, firma Hormann posiada w ofercie kurtynę przeciwpożarową FlexFire. Jej płaszcz wykonany jest z tkaniny z włókna szklanego wzmocnionej nicią stalową. Porusza się pionowo wzdłuż stalowych ocynkowanych prowadnic nawijając się na wał nawojowy zamontowany do nadproża, który jest obudowany skrzynką.
Elementy konstrukcyjne standardowo wykonane są z ocynkowanej stali, ale opcjonalnie można je zamówić malowane w wybranym kolorze z palety RAL.

Kurtyna wyposażona jest w napęd rurowy zamontowany w wale oraz automatykę sterującą, którą należy połączyć z systemem centralki wykrywającej pożar.

Kurtyny przeciwpożarowe Hormann FlexFire dostępne są o szczelności ogniowej E30, E60, E90 lub E120. Oznacza to, że kurtyna poddana oddziaływaniu ognia z jednej strony jest w stanie blokować przedostanie się płomieni odpowiednio przez 30, 60, 90 lub 120 minut.

Galeria