Wygrodzenia wewnętrzne

Zabudowa garaży podziemnych

Modułowe ścianki techniczne to optymalne rozwiązanie jeżeli chcemy wydzielić na przykład miejsca parkingowe w garażach podziemnych, komórki lokatorskie lub indywidualne piwnice mieszkańców.

Ażurowa budowa ścianek pozwala zachować cyrkulację powietrza co jest istotne ze względu na wyższą wilgotność, która najczęściej występuje w tego typu przestrzeni.

W budynkach wielorodzinnych metraż mieszkań często bardzo ogranicza zdolności do wygospodarowania dodatkowej kubatury na gromadzone przedmioty. Dodatkowe pomieszczenie gospodarcze staje się wtedy bardzo pożądane, zapewniając bezpieczną przestrzeń magazynowanych sprzętów.

Ścianki działowe wykonane z cienkich stalowych ocynkowanych paneli zabierają wyjątkowo mało przestrzeni w porównaniu z klasycznymi murowanymi odpowiednikami.

Ich lekka konstrukcja pozwala na zaprojektowanie dowolnego układu pomieszczeń, a sam montaż jest bardzo prosty. Nie wymaga tzw. robót mokrych więc po ich zmontowaniu można bez zwłoki je użytkować. Dodatkowo gdyby zaszła potrzeba korekty zorganizowanego podziału, jest to dużo łatwiejsze niż wyburzenie i ponowne murowanie klasycznych ścian.

Z uwagi na materiał z którego ścianki są wyprodukowane i na jego zabezpieczenie antykorozyjne, stanowią one trwałe i estetyczne powierzchnie na długie lata.

Zabudowę można dopasować także gdy napotykamy skomplikowany układ wewnętrznych sieci instalacji kanalizacji, wentylacji, itp.

Oczywiście aby można było zaprojektować funkcjonalny podzielony układ pomieszczeń, w systemie oprócz samych ścianek składających się z słupów, poprzeczek i lameli, dostępne są także drzwi oraz bramy.

W zależności od indywidualnych potrzeb można zastosować różne warianty wypełnień. Gdy ważniejsza jest wysoka wentylacja stosujemy ścianki ażurowe. Jeżeli chcemy uzyskać odizolowaną prywatną przestrzeń wykonujemy pełne ścianki z przylegających ściśle do siebie lameli.

Galeria

Materiały do pobrania