Płyty i mosty sprężynowe

Wygodne płyty i mosty sprężynowe

Mosty sprężynowe oraz płyty sprężynowe wykorzystywane są na stanowiskach przeładunkowych. Rampy wyposażone w płyty lub mosty sprężynowe dają bardzo wiele korzyści w postaci efektywniejszej, wygodniejszej i bezpieczniejszej pracy. Wykonane są ze stali lub aluminium czyli stopu metali lekkich o bardzo wytrzymałej konstrukcji. Specjalna powierzchnia jedna zapewnia dobrą przyczepność i zabezpiecza użytkowników przed poślizgiem.

W zależności od potrzeb dostępne są mosty stacjonarne lub przejazdowe, które można przesuwać w szynie prowadzącej wzdłuż krawędzi rampy.

Zastosowanie sprężyn równoważących ciężar mostu pozwala na komfortową ich obsługę przez jedna osobę, nawet dla modeli o największych wymiarach. Duże szerokości konstrukcji przyczyniają się do bezpieczeństwa i łatwego manewrowania z ładunkiem. Duża długość mostu zdecydowanie zwiększa natomiast jego możliwości ponieważ można go zastosować do samochodów o różnych wysokościach płaszczyzny ładunkowej.

W czasie spoczynku mosty są ustawiane w pozycji pionowej, aby nie ograniczać pojazdom przestrzeni manewrowej przed rampą.

Ich najważniejszym plusem jest uniwersalność, ponieważ pozwalają one na realizowanie załadunków bocznych i tylnych z pojazdów. Można dzięki nim obsługiwać również wagony kolejowe na różnych poziomach ładowni i stałych ramp. Następnie należy wskazać na wysoką mobilność wybranych modeli, ponieważ mogą być one dowolnie przemieszczane między miejscami przeładunku. Ich wytrzymała konstrukcja zapewnia efektywne przeprowadzanie załadunków oraz większą płynność ruchu.

Mosty i płyty w zależności od wybranej nośności przystosowane są dla wózków paletowych lub widłowych.
Szeroka gama różnych modeli zapewnia swobodne dopasowanie do istniejących warunków technicznych oraz intensywności przeładunków. Istnieje także możliwość wykonania nietypowych wymiarów.

Stosując płyty i mosty sprężynowe zyskujesz:

Uniwersalność

Możliwość realizacji przeładunku bocznego i tylnego z pojazdów dostawczych i wagonów kolejowych dla określonych różnic poziomów ładowni i ramp stałych.

Mobilność

Sprzęt łatwy do przemieszczania między miejscami przeładunku: przenoszony, przewożony, przesuwany poprzecznie w szynach wzdłuż ramp.

Płynność ruchu

Ciągłość dróg dla pojazdów z towarami o znacznych masach w transporcie wewnątrz zakładowym.

Dane techniczne:

Nośność: od 400 daN do 60 kN

Wzniosy: od 0 do 430 mm

Zakresy robocze (wzniosy): ↑ od 140 mm do 265 mm, ↓ od 195 mm do 320 mm

Długość (mostów sprężynowych): do 2355 mm

Szerokość (mostów sprężynowych): do 2000 mm

Galeria