Szlabany

Szlabany - szybkie zamknięcia

Zadaniem szlabanu jest zabezpieczenie wjazdów lub wyjazdów przed nieuprawnionymi pojazdami.

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy Beninca. Jest to doświadczony producent, który oferuje profesjonalne szlabany ponad 40 lat. Szlabany pracują w różnych strefach klimatycznych - gorących i zimnych. Solidna stalowa konstrukcja lub ze stali nierdzewnej - inox z zastosowaną mechaniką gwarantują wieloletnią pracę w połączeniu z wysoką estetyką.

Dostępne są w szerokim wyborze modeli. W ofercie posiadamy szlabany automatyczne Beninca o różnych długościach ramienia do 5 m, 7 m, a nawet 8 m.

Podstawowy zestaw składa się z jednostki szlabanu z wbudowaną nowoczesną wielofunkcyjną centralą oraz aluminiowego ramienia. Samo ramie może mieć przekrój eliptyczny lub prostokątny i być wyposażone w profile gumowe. W zależności od potrzeb posiada podpory stałe lub ruchome oraz siatki zabezpieczające przejście pod ramieniem. Ramie zgodnie z indywidualnymi warunkami może być zamontowane prawostronnie lub lewostronnie.

Szlabany Beninca produkowane są wyłącznie z silnikami o zasilaniu 24 Vdc, które gwarantuje możliwość intensywnej pracy oraz wysoką wytrzymałość konstrukcji.

W zależności od modelu specyfikacja wykonania i wyposażenia się zmienia, co pozwala nam na zaproponowanie optymalnego rozwiązania do indywidualnych potrzeb wynikających z różnej specyfiki obiektu.

Szlabanem najczęściej steruje się pilotami. Oczywiście można zastosować zamiennie lub dodatkowo inne rozwiązania jak przycisk dla ochrony, stacyjkę kluczykową, zamek szyfrowy, karty magnetyczne, pętlę indukcyjną, czy sterownik dla telefonów komórkowych GSM.

Szlabany Beninca współpracują także z systemem rejestracji i identyfikacji numerów pojazdów lub bileterkami pobierającymi opłaty za parking.

Awaryjnie dla pojazdów uprzywilejowanych jak karetka pogotowia ratunkowego, straż pożarna oraz policja proponujemy sterownik, który reaguje na ich sygnały dźwiękowe i automatycznie otwiera szlaban.

W sytuacji zaniku zasilania szlaban pozwala na ręczne podniesienie ramienia po użyciu kluczyka. Opcjonalnie można zastosować zasilanie z akumulatora, które automatycznie otworzy szlaban w przypadku wykrycia spadku napięcia.

Dla bezpieczeństwa w szlabanach Beninca stosuje się enkoder, amperometryczne zabezpieczenie przed zgnieceniem i fotokomórki zabezpieczające wjazd. Dla lepszej widoczności stosuje się naklejki odblaskowe. Dodatkowo można zamontować energooszczędną lampę sygnalizacyjną LED lub oświetlenie ramienia, które ostrzegają o ruchu, osoby znajdujące się w pobliżu.

Obecnie zarządzanie parkingami osiedlowymi czy firmowymi jest wręcz konieczne. Coraz mniej ogólnie dostępnych miejsc parkingowych w miastach powoduje, że należy zabezpieczać własne parkingi na potrzeby mieszkańców lub pracowników i klientów firm.
Szlabany parkingowe są tutaj optymalnym rozwiązaniem w związku z bardzo szybką reakcją podczas każdego cyklu otwarcia i zamknięcia. Ponadto z założenia są one zaprojektowane do miejsc o dużym natężeniu ruchu, aby zapewnić jak największą przepustowość wjazdów i wyjazdów.
Bramy posesyjne nawet z najszybszą automatyką nie są w stanie konkurować z szlabanami w tym zakresie.
Szlaban może się otworzyć w zaledwie kilka sekund. Automatyczne bramy posesyjne na pełne otwarcie będą natomiast potrzebować co najmniej kilkunastu sekund, a przy większych długościach skrzydeł bram przesuwnych nawet kilkadziesiąt.

Dodatkowo oferujemy: urządzenia do poboru opłat, wysepki drogowe, progi zwalniające, znaki drogowe lub budki dla obsługi parkingów.
Dla uzyskania większej bariery ochronnej do szlabanów oferujemy ruchome kolczatki drogowe.

Pełny opis ze specyfikacją dostępnych modeli szlabanów Beninca znajdziesz w kartach katalogowych plików pdf.

Galeria