Ścianki stalowe

Do łatwiejszego podzielenia przestrzeni bez dużej ingerencji budowlanej doskonale nadają się ścianki stalowe. Są one wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach, nadają się przy tym do praktycznie każdego miejsca. Dzięki nim możliwe jest znacznie bardziej efektywne zarządzanie dostępną przestrzenią, a przy okazji robienie tego w sposób estetyczny, ponieważ ścianki charakteryzują się możliwością wyboru swojej stylistyki.

Ścianki stalowe są produkowane z profili stalowych, które razem stanowią gładką powierzchnię, co wpływa na ich estetykę - nadają się one dzięki temu bardzo dobrze do eleganckich przestrzeni, na przykład do centrów handlowych, hoteli czy do restauracji. W ich przygotowywaniu stosuje się specjalną metodę obróbki strumieniowo-ściernej, a następnie pokrywa się je farbami podkładowymi i nawierzchniowymi, stosując nowoczesną metodę proszkową.

Jednak estetyka to ich nie jedyna zaleta, ponieważ stanowią one idealne zabezpieczenie przeciwpożarowe. Ścianki i drzwi wykonane ze stali zapewniają bezpieczeństwo nawet w warunkach ekstremalnych, czego potwierdzeniem jest posiadanie przez nie przyznanych klas EI30, EI60 i EI120. Oznaczenia : E - odpowiadają za szczelność ogniowa, I - ograniczenie przepływu energii cieplnej, S - dymoszczelność.

Ścianki stalowe odznaczają się przy tym wysoką trwałością, są antykorozyjne oraz tym samym nienarażone na różne uszkodzenia.

Galeria

Materiały do pobrania