Szyny najazdowe

Osoby niepełnosprawne mogą uzyskać znacznie większy komfort poruszania się na wózku wówczas, gdy w dostępnych dla nich przestrzeni zastosuje się odpowiednie szyny najazdowe. Są to konstrukcje, które umożliwiają pokonywanie różnych przeszkód architektonicznych - schodów, wjazdów. Szyny podjazdowe umożliwiają łatwy wjazd i wyjazd wózkami do samochodów.

Konstrukcje te dają szerokie możliwości, pozwalają między innymi na błyskawiczne zamontowanie ich praktycznie w każdym miejscu z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Aluminiowe szyny najazdowe ABS występują w zależności od potrzeb w wersji pojedynczych elementów o danej długości oraz wersji składanej ABS-F złożonej z połączonych dwóch części lub ABS-Z z trzech części. Składane wersje z zawiasami, pozwalają na łatwy transport niewymagający dużej przestrzeni przy zachowaniu funkcjonalności długich elementów.

Fakt że używa się w komplecie dwa elementy daje możliwość zastosowania ich niezależnie od rozstawu kół wózka. Tory jezdne o szerokości 150 mm każdej szyny są zabezpieczone obustronnie bocznymi rantami. Aby uzyskać dobrą przyczepność powierzchnia jezdna posiada drobną rowkowaną strukturę.

Opcjonalnie są dostępne szyny najazdowe RAS oraz składane RAS-F i RAS-W z korundową powierzchnią antypoślizgową.

W przypadku ich wykorzystania dla osób niepełnosprawnych możliwe jest dofinansowanie z PEFRON-u nawet do 80%.

Stosując szyny najazdowe zyskujesz:

Dopasowanie do potrzeb

Możliwość wyboru optymalnej długości dostosowanej do wysokości przeszkody lub wersji składanej w celu łatwego transportu szyn.

Funkcjonalność

Wykonanie z stopu aluminium o niskim ciężarze przy zapewnieniu wysokiej sztywności i nośności.
Odporność na warunki atmosferyczne bez konieczności konserwacji.

Bezpieczeństwo

Boczne krawężniki szyn zabezpieczają przed niekontrolowanym zjechaniem z powierzchni jezdnej szyn.
Powierzchnia jezdna z drobną rowkowaną strukturą zapewniającą dobrą przyczepność.

Dane techniczne:

Nośność (na parę): do 700 kg

Długość: do 3 525 mm

Wymiary inne niż standardowe na zapytanie

Galeria