Rampy najazdowe

Aby ułatwić osobom niepełnosprawnym pokonywanie różnic wysokości stosuje się specjalistyczne rozwiązania takie jak rampy najazdowe. Są one w stanie znacznie polepszyć dostęp do miejsc, które w przeciwnym przypadku byłyby dla osób na wózkach niedostępne. Jednodzielne rampy najazdowe AOL-R przeznaczone są do umieszczania na uskokach, schodach, stopniach, można również zastosować je po to, aby umożliwić wjazd do pojazdów.

Rampy najazdowe montowane w samochodach transportujących osoby na wózkach mogą być dopasowane indywidualnie do potrzeb użytkownika. Mogą być także zastosowane w logistyce lub przez firmy serwisowo-usługowe. Dostępne są modele dwudzielne RLK oraz trójdzielne RLK-Z do niższych samochodów.

Bezpiecznie i skutecznie do celu

Rampy dwudzielne RRD posiadają dodatkowo możliwość odblokowania jednego zaczepu i obrót na zewnątrz lub do wewnątrz pojazdu wzdłuż bocznej ściany. Jest to przydatna funkcja gdy chcemy mieć dostęp do przestrzeni samochodu bez korzystania z rampy. Rampy te charakteryzują się małą wagą i łatwą obsługą.

Mogą być wykorzystywane do różnych celów. Dodatkowo dzięki funkcji pionowego składania zajmują małą powierzchnię podczas jazdy. Gumowe zderzaki i specjalne zaczepy pozwalają na stabilne zamocowanie rampy po złożeniu co niweluje ewentualny hałas podczas ruchu samochodu.

Stosując rampy najazdowe zyskujesz:

Dopasowanie do potrzeb

Rampy mogą być wbudowane w podłogę pojazdu lub mocowane na schodach, umożliwiając podjazd. Dostępne są w wersjach jedno oraz dwu i trójdzielnych (składane zawiasowo). Możliwość montażu zarówno w tylnej części jak i w drzwiach bocznych pojazdu.

Funkcjonalność

Dzięki zastosowaniu sprężyny gazowej rampę składa i rozkłada bez wysiłku jedna osoba.

Bezpieczeństwo

Przeciwpoślizgowa powierzchnia jezdna, dzięki specjalnej perforacji otworowej, zapewnia użytkownikowi dobrą przyczepność. Łatwy odpływ wody deszczowej i śniegu.

Oszczędność miejsca

Rampa załadunkowa składana po użyciu do wnętrza pojazdu zajmuje niewielką powierzchnię środka transportowego.

Dane techniczne:

Nośność: do 450 kg

Masa: do 79 kg

Długość: do 4 000 mm

Szerokość: do 1 000 mm

Różnica wysokości: do 770 mm

Wymiary inne niż standardowe na zapytanie

Galeria