Słupki automatyczne

Słupki wysuwane pionowo z skrzynkami fundamentowymi montowanymi poniżej poziomu terenu należą zdecydowanie do prestiżowych rozwiązań dla najbardziej wymagających, oczekujących najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Odznaczają się wysokiej jakości konstrukcją, która jest w stanie zatrzymać pojazd nawet w przypadku próby siłowego jej sforsowania. Montuje się je więc wszędzie tam gdzie wymagany jest wysoki poziom zabezpieczenia wyznaczonej strefy przed wjazdem nieuprawnionych pojazdów.

Jednocześnie nie wpływają w istotny sposób na ruch pieszych lub rowerzystów.

Pojazdy służb uprzywilejowanych jak policja, straż pożarna lub pogotowie ratunkowe, mogą natomiast wjechać na chroniony teren bez większych utrudnień przy zastosowaniu systemu automatycznie wykrywającego ich homologowane syreny.

Dla zapewnienia dobrej widoczności w pokrywie górnej wokół szczytu słupka może być zastosowane ostrzegawcze oświetlenie diodowe LED. Opcjonalnie dostępne są także brzęczyki ostrzegające osoby znajdujące się w pobliżu słupków podczas ich ruchu.

Aby zapewnić długą bezawaryjną pracę niezależnie od warunków atmosferycznych skrzynki fundamentowe są produkowane ze stali malowanej proszkowo w systemie kataforezy. Dodatkowo można zastosować system ogrzewania rezystancyjnego.

Montaż skrzynek jest uproszczony ze względu na brak konieczności spawania, a tylko przez ich skręcenie na śruby.

Obsługa zdalna słupków automatycznych przy użyciu pilota gwarantuje wygodne i komfortowe sterowanie.

Porównując podstawowe parametry słupków w ofercie Beninca należy szczególnie zwrócić uwagę na przewidzianą maksymalną liczbę cykli pracy w ciągu dnia oraz wytrzymałość na uderzenie. W zależności od potrzeb proponujemy różne modele słupków automatycznych oraz ich indywidualnego wyposażenia.

Słupki HYDRA 500 to słupki hydrauliczne 230 Vac o wysokości 500 mm, które występują w wykończeniu malowania proszkowego lub ze stali AISI 316 nierdzewnej elektropolerowanej.

Słupki VIGILANT 500 / VIGILANT 800 to słupki elektromechaniczne 24 Vdc o wysokości odpowiednio 500 mm lub 800 mm, które również występują w wykończeniu malowania proszkowego lub ze stali AISI 316 nierdzewnej elektropolerowanej.

Słupki FORCE 525 / 825 / 825K to słupki elektromechaniczne 24 Vdc o wysokości odpowiednio 500 mm lub 800 mm, które jak wcześniejsze występują w wykończeniu malowania proszkowego lub ze stali AISI 316 nierdzewnej elektropolerowanej.
Należą jednak one do rozwiązań antyterrorystycznych, które poddano testom zderzeniowym.
FORCE 825K/I pozytywnie przeszedł test polegający na zderzeniu z pojazdem o masie 2500 kg rozpędzonym do prędkości 65 km/h. Energia takiego uderzenia wynosiła 411 KJ. Na podstawie wyników testu został oceniony i sklasyfikowany jako C-Fundation / Active / Rising /Bolard spełniając najwyższe wymagania słupków antyterrorystycznych IWA14-1:2013 V/2500[N1G]/64/90:5:0.

Słupki MAXIMUM M30 to słupki hydrauliczne 24 Vdc o wysokości 900 mm, które jak wszystkie poprzednie występują w wykończeniu malowania proszkowego lub ze stali AISI 316 nierdzewnej elektropolerowanej.
Jest to także certyfikowany model antyterrorystyczny. Wykazuje odporność na uderzenia przez pojazd o masie 7500 kg rozpędzony do prędkości 48 km/h.

W celu zapoznania się z szczegółami technicznymi poszczególnych modeli zachęcamy do przeglądnięcia załączonych kart produktów w plikach pdf.

Galeria