Bramy garażowe Hörmann

Bramy segmentowe Hörmann

Bramy segmentowe znanej niemieckiej marki Hörmann to zawsze najwyższa jakość wykończenia. Bramy odznaczają się bardzo dobrym dopracowaniem, są estetyczne i dodatkowo dostępne w szerokiej palecie kolorów i oklein drewnopodobnych. Kolorowe bramy sprawiają przyjazne wrażenie i nadają całości bardziej osobisty, indywidualny akcent, a ozdobne przeszklenia przepuszczając światło oraz drzwi przejściowe w bramie czynią ją komfortową i praktyczną. Powierzchnia segmentów bramy może być wykończona gładko, posiadać dekoracyjne poziome tłoczenia lub kasetony - wszystko według wymagań klientów!

Standardowy płaszcz bramy Hörmann typ LPU 42 składa się z stalowych ocynkowanych ogniowo segmentów o grubości 42 mm, których wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa.
Konstrukcja ta zapewnia odpowiednią sztywność, zyskując równocześnie właściwe współczynniki izolacji cieplnej. Wysoka szczelność bramy jest uzyskana w wyniku zastosowania zestawu uszczelek pomiędzy segmentami, wzdłuż pionowych ościeżnic, dolnej domykającej się do posadzki oraz górnej wzdłuż nadproża.
Sam sposób wyprofilowania paneli wpływa na bezpieczeństwo ponieważ zabezpiecza przed przytrzaśnięciem palców po stronie zewnętrznej i wewnętrznej.

Dla najbardziej wymagających klientów zostały wprowadzone do oferty bramy segmentowe Hörmann typ LPU 67 Thermo. Zasadniczą różnicą są tutaj segmenty o grubości aż 67 mm, w wyniku czego zyskano bardzo dobrą izolację termiczną.

Bramy segmentowe otwierają się po prowadnicach, najpierw pionowo a później poziomo pod sufit w głąb garażu. Pozwala to na optymalnie zagospodarowanie całej przestrzeni zarówno wewnątrz garażu jak i na podjeździe przed nim. Nawet bardzo bliskie zaparkowanie samochodu przed bramą w żaden sposób nie koliduje z jej otwarciem, co jest niemożliwe dla klasycznych bram rozwieralnych lub uchylnych.
Ma to duże znaczenie gdy dysponujemy niewielką działką i chcemy efektywnie wykorzystać dostępne miejsce.

Standardowo bramy segmentowe montuje się za otworem. Oznacza to, że prowadnice pionowe są zamontowane do ściany od wewnętrznej strony wzdłuż krawędzi otworu wjazdowego do garażu. Płyta bramy jest więc przesunięta o grubość muru do wewnątrz. Takie rozwiązanie pozwala zachować praktycznie pełną szerokość wjazdu i najczęściej niewiele mniejszą wysokość. Patrząc na zamkniętą bramę z zewnątrz widzimy więc tylko jej segmenty.

Bramy segmentowe Hormann mają do wyboru różne warianty prowadzenia, dlatego pasują niemal wszędzie. Nawet przy małej wysokości nadproża można zamontować jej konstrukcję prowadnic.

Mogą być dodatkowo wyposażone w systemy automatyki z napędami sterowanymi nie tylko pilotami.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe zalety, większość osób budujących i remontujących dziś swój dom decyduje się na bramy segmentowe.

Galeria

Bramy roletowe Hörmann

Bramy roletowe Hormann to dopracowane i uniwersalne konstrukcje do zastosowania w niemal każdym garażu.

Pionowe otwieranie tak samo jak w bramach segmentowych pozwala na bardzo dowolne zagospodarowanie przestrzeni w garażu jak i na podjeździe przed bramą.
Dodatkową zaletą bram roletowych jest nawijanie się pancerza na wał nawojowy. Daje to dodatkową wolną przestrzeń pod sufitem w garażu, która nie jest dostępna przy bramach segmentowych i uchylnych.
Kolejną zaletą jest możliwość montażu całej konstrukcji także zewnątrz na elewacji budynku co maksymalnie powiększa wielkość garażu.

Pozwala na to budowa płaszcza, która składa się z zaokrąglonych aluminiowych profili o wysokości tylko 77 mm wypełnionych pianką poliuretanową. Płaszcz wyposażony w ślizgi porusza się w bocznych pionowych aluminiowych profilach z uszczelkami szczotkowymi.
Po otwarciu zwinięty pancerz chowa się w obudowie z blachy stalowej.

Jeżeli chodzi o wykończenie bramy to możemy wybrać malowanie standardowe w kolorze RAL, malowanie imitujące strukturę drewna lub okleinę drewnopodobną.

Bramy roletowe Hormann RollMatic w wersji automatycznej wyposażane są w boczny napęd oraz centralę sterującą w oddzielnej obudowie w zestawie z odbiornikiem radiowym i nadajnikiem 4-kanałowym.

Galeria

Bramy uchylne Hörmann

Bramy uchylne marki Hörmann oferują estetykę i dodatkowo wygodę użycia. Przeznaczone są one przede wszystkim do stosowania na posesjach prywatnych do garaży nieocieplanych. Bramy uchylne Hörmann dostępne są w szerokim wyborze kolorów i wzorów, dlatego można bez problemu dopasować je do konkretnej przestrzeni.

W pewnych sytuacjach zaletą bram uchylnych będzie montaż ramy ościeżnicy w świetle otworu wjazdowego. Nie są bowiem potrzebne boczne węgarki i nadproże jak w bramach segmentowych. Płyta bramy natomiast nie jest przesunięta w głąb garażu. Brama pozwala więc na zachowanie większej długości garażu. Czasem jest to kluczowe przy starszych budynkach, gdzie garaż nie jest zbyt duży. Musimy się jednak liczyć, że konstrukcja bramy w tym przypadku znacząco zmniejszy szerokość i wysokość otworu wjazdowego.

Dostępne są także dodatkowe elementy do bram - napędy elektryczne, drzwi przejściowe. Dobra technologia bram Hörmann to gwarancja, że będą one służyły bezproblemowo przez wiele lat.

Galeria

Materiały do pobrania