Szyny i rampy najazdowe

Rampy najazdowe oraz rampy podjazdowe

Rampy najazdowe są przygotowane do szybkiego mostowania wtedy, gdy konieczne jest zrealizowanie przeładunku z poziomu podłoża czyli jezdni do poziomu ładowni pojazdów albo też na rampy stałe. Są to funkcjonalne konstrukcje, które znacznie usprawniają transport różnych maszyn oraz ładunków. Są uniwersalne nadają się do stosowania w różnych branżach - w warsztatach, stacjach serwisowych, magazynach lub placach budowy. Są lekkie łatwe w transporcie oraz można stosować je w wielu różnych miejscach - wszędzie tam, gdzie są one wymagane.

Posiadamy w ofercie rozwiązania przeznaczone dla różnego rodzaju urządzeń i pojazdów. W przypadku wymaganej mniejszej nośności stosuje się najazdy dla wózków ręcznych, kosiarek, quadów, motocykli, maszyn sprzątających, generatorów na kółkach, czy maszyn sprzątających.

W wypadku wymaganej średniej lub dużej nośności można wykorzystać dedykowane najazdy dla minikoparek, kosiarek traktorowych, ładowarek, koparek, traktorów, czy sztaplarek.

Szyny najazdowe ABS wykonane z wytłaczanych profili aluminiowych stosuje się gdy wystarcza nośność pary do 700 kg. Rampy podjazdowe AOS stosowane są w przypadku przeładunku towarów o średnim ciężarze do 2390 kg. Rampy najazdowe AVS stosowane są dla maszyn budowlanych czy pojazdów przy koniecznej wyższej nośności do 11 ton. Dostępne są również rampy najazdowe specjalne VFR o wzmocnionej konstrukcji dla innych najcięższych sprzętów o masie do 80 ton.

W zależności od potrzeb najazdy są dostępne z różną powierzchnią jezdną przystosowaną do pojazdów z pneumatycznymi kołami, gumowymi gąsienicami, pełnymi kołami gumowymi lub stalowymi gąsienicami.
Niektóre modele szyn i ramp przeładunkowych ze względu na wymiary oraz duży ciężar własny są dostępne jako składane.

Rampy najazdowe zamontowane na stałe w samochodach mogą być zastosowane przez firmy świadczące usługi w których konieczne jest wykorzystanie własnych maszyn lub urządzeń.

Dostępne modele dwudzielne rampy RRK oraz RRD charakteryzują się nośnością do 450 kg. Drugi z modeli posiada dodatkowo możliwość odblokowania jednego zaczepu i obrót na zewnątrz lub do wewnątrz pojazdu. Funkcja ta jest przydatna gdy chcemy mieć dostęp do przestrzeni samochodu a nie korzystamy z rampy. Mała masa i zastosowane sprężyny gazowe gwarantują łatwą obsługę. Ponadto z uwagi na pionowe składanie zajmują niewielką powierzchnię w pojeździe. Gumowe zderzaki wraz z zaczepami pozwalają na zablokowanie rampy po złożeniu i wykluczenie hałasu podczas podróży.

Stosując rampy podjazdowe zyskujesz:

Funkcjonalność

Łatwy przeładunek maszyn oraz towaru w przypadku różnych poziomów jezdni i ładowni pojazdu lub poziomu rampy stałej

Usprawnienie transportu maszyn

Prosty załadunek lub wyładunek wszelkich maszyn w celu przewozu drogowego za pomocą popularnych środków transportu

Uniwersalność

Zastosowanie w wszelakich firmach niezależnie od zakresu prowadzonej działalności usługowej lub handlowej gdzie zachodzi potrzeba przeładunku towaru albo maszyn

Dane techniczne:

Nośność: od 600 daN do 800 kN

Wzniosy: ↑ do 1650 mm

Długość: do 5440 mm

Galeria

Materiały do pobrania