Bramy przemysłowe Hörmann

Marka Hörmann odznacza się bardzo dobrą jakością produktów - bramy są dzięki temu bardzo często wybierane. Bramy przemysłowe Hörmann dostępne są w szerokiej palecie kolorów i wzorów oraz oczywiście mogą być dopasowane do przestrzeni, w której mają być zamontowane.

Dostępne wersje bram to między innymi pełne, przeszklone częściowo lub całościowo. Hörmann oferuje bramy segmentowe, rolowane, szybkobieżne, rolowane i harmonijkowe, aby w ten sposób obsłużyć nimi praktycznie każdy obiekt przemysłowy.

Bramy segmentowe Hörmann - bezpieczna wygoda

Bramy segmentowe marki Hörmann odznaczają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Są one dzięki temu stosowane bardzo często w obiektach przemysłowych, magazynach czy na halach produkcyjnych. Konstrukcja segmentowa bram pozwala na umieszczenie ich w dowolnej pozycji - pod stropem, w pionie nad otworem, równolegle do dachu skośnego. Wynika to z możliwości wyboru typu prowadnic, które wykorzystają indywidualnie występującą sytuację montażową w danym budynku. Łącznie z pionowym sposobem otwierania bram uzyskujemy maksymalne wykorzystanie kubatury.

Bramy te mogą być wykonane ze stali albo z aluminium lub połączenia równocześnie obydwu materiałów, dodatkowo mogą posiadać przeszklenia i mogą być wyposażone w różne dodatkowe napędy, systemy sterowania ułatwiające ich obsługę i powiększające bezpieczeństwo.

Najnowsza generacja przemysłowych bram segmentowych Hormann serii 60 przy wyposażeniu w odpowiedni napęd osiowy WA 500 FU i sterowanie 560 zapewnia niesamowitą prędkość otwierania do 1 m/s. Zoptymalizowane łuki prowadnic oraz większe rolki bieżne pozwalają natomiast na cichą pracę. Standardowe zabezpieczenie bramy przed podważeniem można wzmocnić przez opcjonalny pakiet chroniący przed włamaniem w klasie RC 2 zgodnie z normą DIN / TS 18194.

Podstawowym rozwiązaniem o uniwersalnym zastosowaniu są przemysłowe bramy segmentowe Hormann SPU F42. Płaszcz tego typu bram wykonany jest z segmentów o grubości 42 mm z ocynkowanej blachy stalowej, wypełnionych pianką poliuretanową.

Kolejnym modelem jest przemysłowa brama segmentowa Hormann SPU 67 Thermo. Charakteryzuje się ona segmentami o grubości aż 67 mm, które zapewniają doskonałą izolację termiczną.
Zewnętrzna powierzchnia stalowych segmentów może być wykonana w strukturze Stucco z niskimi poziomymi przetłoczeniami S co 125 mm lub w powierzchni Micrograin bez poziomych przetłoczeń L. Wewnętrzna strona segmentów w obydwu przypadkach ma jednak strukturę Stucco.

W sytuacji gdzie priorytetem jest doświetlenie przestrzeni naturalnym świetłem możemy wybrać przeszklone aluminiowe bramy przemysłowe Hormann typ APU F42, APU F42 Thermo oraz APU 67 Thermo. Pierwszy dolny segment jest zastosowany w wersji stalowej pełnej ocieplonej pianką poliuretanową. Pozostałe to przeszklone ramy aluminiowe odpowiednio o różnych grubościach bez przegrody termicznej lub z jej zastosowaniem.

W celu uzyskania wyjątkowo estetycznego wyglądu w ofercie Hormann są dostępne także bramy przemysłowe z wszystkimi segmentami wykonami z profili aluminiowych. Dolny segment z wypełnieniem poliuretanowym z obustronnym wykończeniem blachą w strukturze Stucco. Pozostałe ramy wypełnione pakietami przeszkleń z przeźroczystych szyb z tworzywa sztucznego. Do grupy tej należą modele bram ALR F42, ALR F42 Thermo i ALR
67 Thermo. W zależności od grubości konstrukcji ramy, stosowane są odpowiednie grubości pełnych wypełnień i przeszkleń podwójnych 26 mm lub potrójnych 51 mm.

Jako szczególnie reprezentacyjne rozwiązania do ekskluzywnych salonów wprowadzono natomiast bramy ALR F42 Glazing, ALR 67 Thermo Glazing, ALR F42 Vitraplan. Zastosowane w nich przeszklenia we wszystkich segmentach mają największe możliwe powierzchnie z tylko niezbędnym podziałem konstrukcji poszczególnych aluminiowych ram.

Galeria

Bramy i kraty rolowane Hörmann - prosta i efektywna konstrukcja

Kraty rolowane oraz bramy marki Hörmann przygotowywane są z najlepszych stopów stali, aluminium oraz stali nierdzewnej. Doskonale nadają się one do bezpiecznego odgradzania i zamykania przestrzeni w obiektach przemysłowych. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji nie zajmują dużo miejsca, tworząc niewielki zwój, który jest umieszczany za nadprożem.

Bramy i kraty rolowane dają wyższe bezpieczeństwo, jednocześnie pozwalając na zachowanie większej przestrzeni do dyspozycji przez co sprawdzają się w niewielkich halach.

W przemysłowych bramach rolowanych Hormann dostępne są różne warianty pancerza wykonane z stalowych profili ocieplonych pianką poliuretanowa, nieocieplanych profili aluminiowych lub z perforowanych profili aluminiowych.

Podobnie kraty rolowane Hormann występują w opcji z pancerzem wykonanym z ocynkowanej stali lub aluminium o różnych wzorach.

Przemysłowe kraty rolowane stosowane są w sytuacji gdy chcemy zachować przepływ powietrza i przegroda nie musi albo wręcz nie może stanowić pełnej przegrody.
Dlatego często stosuje się to rozwiązanie w wjazdach do zbiorczych parkingów podziemnych w garażach budynków wielorodzinnych, biurowców lub obiektów handlowych.
W galeriach handlowych są także montowane przy wejściach do sklepów wielkopowierzchniowych ponieważ pozwalają na zachowanie dużych szerokości przejścia.
Z uwagi, że są one często zamykane tylko gdy sklep nie pracuje a krata bywa zabudowana, jest praktycznie nie zauważana i nie zaburza estetyki oraz wystroju.

W związku z dużą liczbą możliwych wariantów rozwiązań i ich specyfikacją wykonania, zarówno przemysłowe bramy i kraty rolowane Hormann są dostępne w różnych maksymalnych rozmiarach. Pozwala to na ich dobranie do większości wznoszonych obiektów.

Funkcjonalność i komfort ich obsługi będzie natomiast zależała od wybranego rodzaju otwierania. Dostępne są bowiem rozwiązania z manualnym ręcznym otwieraniem i zamykaniem wspomaganym sprężynami naciągowymi, opcjonalnie z przekładnią łańcuchową lub wersja automatyczna z napędem. Sterowanie może się odbywać przez stacyjkę kluczykową lub zdalnie przy wykorzystaniu pilotów.

Galeria

Bramy szybkobieżne Hörmann - Efektywne działanie

Bramy szybkobieżne marki Hörmann to specjalistyczne konstrukcje, dzięki którym będzie można zagwarantować wyższą efektywność pracy przy rampach. Bramy te mogą być stosowane zarówno wewnątrz obiektów, jak i na zewnątrz, aby usprawnić ciągi komunikacyjne oraz przy tym dodatkowo ograniczać straty w energii cieplnej.

Bramy otwierają się poziomo lub pionowo, według zapotrzebowania klienta oraz wymogów miejsca, w którym mają być zastosowane. Są to bramy przezroczyste z elastycznymi kurtynami, które osadzone są na profilach aluminiowych.

Galeria