Mostki progowe i kładki

Specjalistyczne mostki progowe oraz kładki przeznaczone są do ochrony oraz ułatwienia poruszania się po różnych płasko położonych uskokach, kablach i innych znajdujących się na poziomie podłogi elementach, które mogą stanowić przeszkodę dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zalecane są do stosowania w przestrzeniach hal produkcyjnych, magazynach.

Mostki progowe i kładki wykonane są z wytrzymałych materiałów - wytrzymałego stopu aluminium, które posiadają nośność nawet do 500 kilogramów. Są bezpieczne w stosowaniu, łatwe w obsłudze, nie wymagają konserwacji oraz można dostosować je pod względem swojej szerokości, długości oraz wysokości do konkretnego zapotrzebowania. Ich montaż polega tylko na umieszczeniu w danym miejscu.

W zależności od przeszkody dostępne są różne ich warianty.

Do pokonania progów drzwi zalecamy regulowany dwuczęściowy mostek progowy SBA, który wspiera się na progu drzwi dopasowując się do jego wysokości. Dopuszczalna różnica wysokości w tym przypadku to 15 do 60 mm. Powierzchnia jezdna posiada poprzeczne profilowanie gwarantujące bezpieczeństwo przejazdu.

Opcjonalnym rozwiązaniem jest stały mostek progowy SBS, który z uwagi na konstrukcję przenosi całe obciążenie. Sprawdzi się on przy pokonywaniu niskich progów lub innych przeszkód o wysokości do 35 mm.

Ułatwienie i zabezpieczenie - mostki progowe i kładki

Jeżeli do pokonania mamy krawężnik pomiędzy dwoma poziomami najlepiej sprawdzi się aluminiowy mostek klinowy SBK. Jest on produkowany dla istniejących warunków dlatego przy zamówieniu zawsze należy podać różnicę wysokości.

W przypadku progów drzwi balkonowych lub tarasowych optymalnym rozwiązaniem jest aluminiowy składany mostek BTR. Składa się on z części o regulowanej wysokości stawianej na zewnątrz przed drzwiami oraz części ruchomej rozkładanej jednym ruchem do wewnątrz pomieszczenia po otwarciu drzwi. Powierzchnia jezdna mostka pokryta jest antypoślizgowymi pasami korundowymi. Mostek występuję w kilku wariantach długości i zakresach regulacji wysokości, aby jak najlepiej dopasować go do danej przeszkody. W celu komfortowego użytkowania stała część wyposażona jest w rączki do łatwego przenoszenia oraz boczne ranty, aby zapewnić bezpieczny wjazd i zjazd wózka. Do części ruchomej jest natomiast zamocowana taśma ułatwiająca składanie i rozkładanie tego elementu.

W celu poznania szczegółów konstrukcji mostków zapraszamy do zapoznania się z załączonymi kartami katalogowymi w plikach pdf.

Stosując mostki progowe oraz kładki zyskujesz:

Trwałość

Odporne na działania czynników atmosferycznych, nie wymagają konserwacji.

Łatwość obsługi

Mostki są poręczne, o niewielkiej masie własnej.

Bezpieczeństwo

Powierzchnia przeciwpoślizgowa zapewnia bezpieczeństwo przejazdu.

Wytrzymałość

Kładki wykonane są z stopu aluminium o wysokiej wytrzymałości.

Dopasowanie do potrzeb

Kładki wytwarzane są w rozmaitych wymiarach długości i szerokości zależnie od potrzeb klienta.

Dane techniczne:

Nośność: do 500 kg

Masa: do 11 kg

Długość: do 1700 mm

Szerokość: do 1000 mm

Wysokość: do 215 mm

Galeria