Bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe Wiśniowski

Bramy segmentowe marki Wiśniowski odznaczają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi - gdzie wysoka jakość wykonania łączy się z estetyką. Bramy tego producenta są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych na rynku. Proponujemy do wyboru wiele materiałów wykończeniowych o zróżnicowanych kolorach i wzorach. Brama może być idealnie dopasowana do elewacji lub dachu budynku, albo stolarki okiennej i drzwiowej. Możemy to uzyskać przez standardowe kolory i kilkadziesiąt oklein drewnopodobnych z oferty lub poprzez dowolny kolor wybrany z palety RAL.

Bramy segmentowe Wiśniowski mogą być wykonane w wersjach paneli: z poziomymi niskimi lub wysokimi przetłoczeniami, bez przetłoczeń lub z kasetonami.

Oprócz tego blacha segmentów może mieć różną strukturę: imitującą słoje drewna woodgrain, drobną delikatną sandgrain, gładką silkline, albo oklein drewnopodobnych smoothgrain. Dla osób którym zależy na indywidualnym wzorze swojej bramy są dostępne aplikacje ozdobne wykonane ze stali nierdzewnej.

Cała brama posiada wysoką izolacyjność i szczelność dzięki pakietowi uszczelek: między panelami, dolnej domykającej się do posadzki, górnej wzdłuż nadproża i pionowych w ościeżnicach bramy.

Specjalne wyprofilowanie paneli zabezpiecza przed przytrzaśnięciem palców po stronie zewnętrznej i wewnętrznej wpływając na bezpieczeństwo użytkowników.

Bramy segmentowe Wiśniowski wyposażone są w układ sprężyn skrętnych zaprojektowany na 25 tysięcy cykli otwarcia i zamknięcia. Zapewnia to wiele lat bezawaryjnej pracy bramy.

Bramy posiadają także zabezpieczenia na wypadek pęknięcia sprężyny skrętnej lub linki, aby uniemożliwić niekontrolowanie opadnięcie płaszcza.

W ofercie bram segmentowych Wiśniowski mamy trzy modele do wyboru: UniPro, UniTherm oraz PRIME.

Brama segmentowa UniPro to standardowe rozwiązanie z segmentami o grubości 40 mm z stalowej ocynkowanej blachy w wybranym wykończeniu, których wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa. Prowadnice również wykonane są ze stali ocynkowanej.

Brama segmentowa UniTherm to innowacyjna konstrukcja z segmentami o grubości 60 mm z stalowej ocynkowanej blachy, których wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa.

Zawiasy zostały ukryte pomiędzy panelami pod zastosowanymi dodatkowymi elastycznymi osłonami, które równocześnie zapewniają doszczelnienie i lepsza estetykę. Dolna uszczelka bramy jest podwójna. Podwójne łożyskowane rolki zapewniają wyjątkowo płyną i cichą pracę bramy. Prowadnice również wykonane są ze stali ocynkowanej.

Brama segmentowa PRIME to rozwiązanie dla najbardziej wymagających. Zastosowano w niej także segmenty o grubości 60 mm z stalowej ocynkowanej blachy, których wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa. Zawiasy są tutaj ukryte tak samo jak w bramach UniTherm. Dolna uszczelka bramy również jest podwójna. Brama oczywiście także posiada ciche podwójnie łożyskowane rolki prowadzące. Prowadnice również wykonane są ze stali ocynkowanej, która dodatkowo została pomalowana proszkowo. Tak samo została wykończona szyna napędu i podwieszki montażowe.

Brama PRIME została wyposażona w zestaw osłon prowadnic i wału w celu podniesienia bezpieczeństwa użytkowania oraz walorów estetycznych.

Wszystkie modele bram dla lepszego komfortu są proponowane w wersji automatycznej z napędem MOTO lub METRO. Więcej na temat automatyki w dziale napędów do bram garażowych.

Bramy PRIME jako produkt premium, występują tylko w wariancie automatycznym z napędem w opcji METRO SMART io wraz z fotokomórkami i optycznymi czujnikami nad osłonami pionowymi. Dodatkowo w standardzie zestaw ten jest wyposażony w szynę z cichym paskiem zębatym, zestaw ryglujący wózek dla zabezpieczenia przed podważeniem skrzydła bramy oraz baterię awaryjnego zasilania.

Galeria

Bramy roletowe Wiśniowski

Bramy roletowe Wiśniowski to rozwiązanie przeznaczone do użytku w garażach budynków prywatnych lub pomieszczeniach gospodarczych.

Sposób otwierania bram roletowych daje duże możliwości do wykorzystania powierzchni garażu i podjazdu przed nim.

Niewątpliwym plusem bram roletowych jest wolna przestrzeń sufitu z uwagi na niewielkie wymiary pancerza po zwinięciu na wał nawojowy.

Producent nie zapomniał o dostosowaniu bram roletowych Wiśniowski do wariantu montażu zarówno wewnątrz garażu jak i na elewacji zewnętrznej.
Mamy do wyboru trzy specyfikacje bramy tego typu.

Bramy roletowe BR-77E z częściową obudową wału do montażu wewnętrznego. Pancerz tego modelu wykonany z aluminiowych profili o wysokości 77 mm i grubości 19 mm wypełnionych pianką poliuretanową. Elementy osłony wału nawojowego wykonane są z blachy aluminiowej, a pokrywy boczne z blachy stalowej ocynkowanej malowanej proszkowo.

Bramy roletowe BR-77s z pełną obudową wału, możemy zamontować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz garażu. Pancerz tego modelu wykonany jest tak jak wcześniejszego z aluminiowych profili o wysokości 77 mm i grubości 19 mm wypełnionych pianą poliuretanową. Skrzynka występuje na całym obwodzie wału nawojowego. Wykonana jest z blachy aluminiowej, a pokrywy boczne z blachy stalowej ocynkowanej malowanej proszkowo.

Bramy roletowe BR-100E to kolejna opcja do montażu wewnętrznego, ale aluminiowe profile pancerza wypełnione pianką poliuretanową mają 100 mm wysokości i 25 mm grubości. Częściowa osłona wału nawojowego wykonana jest z blachy aluminiowej, a pokrywy boczne z blachy stalowej ocynkowanej malowanej proszkowo.

W pancerzu bram możemy zastosować aluminiowe profile przeszklone lub profile wentylowane. Okienka w profilach rozmieszczone są symetrycznie na całej szerokości.
W profilach wentylowanych jest stosowana aluminiowa blacha perforowana o średnicy otworów ok. 7 mm.

Krawędzie płaszcza wszystkich modeli bram roletowych Wiśniowski poruszają się w pionowych aluminiowych profilach prowadzących z uszczelkami szczotkowymi. Uszczelnienie tego typu jest także mocowane do nadproża. Pierwszy dolny profil jest natomiast wyposażony w komorową uszczelkę gumową, aby zapewnić odpowiednią szczelność bramy.

Wykończenie bramy mamy do wyboru w standardowych kolorach palety RAL lub kolorach z strukturą drewnopodobną.

Bramy roletowe Wiśniowski standardowo produkowane są w wersji automatycznej, wyposażane są w siłownik rurowy wbudowany w wał nawojowy oraz centralę sterującą w oddzielnej obudowie. Opcjonalnie zestaw możemy uzupełnić o odbiornik radiowy i nadajniki 4-kanałowe, fotokomórki, wyłącznik kluczykowy, zamek szyfrowy zewnętrzny lub/i wewnętrzny. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć także czytnik kart lub breloków zbliżeniowych, albo sterownik telefonów komórkowych GSM.

W bramie zastosowany jest hamulec bezpieczeństwa, który zapobiega mimowolnemu opadnięciu kurtyny. Kolejnym elementem możliwym do zamówienia jest krawędziowa listwa bezpieczeństwa, aby dodatkowo uchronić użytkowników i ewentualnie przeszkodę przed przygnieceniem.
W celu uniemożliwienia otwarcia mniejszych bram roletowych przez osoby postronne można dodatkowo zamówić blokady kurtyny stosownie do ciężaru bramy.
Do awaryjnego otwierania bramy stosuje się korbę ręczną, zabezpieczoną przed dostępem osób trzecich, w wypadku wyprowadzenia jej na zewnątrz.

Galeria

Bramy uchylne Wiśniowski

Bramy uchylne Wiśniowski to od lat najwyższa jakość wykonania. Doskonale nadają się one do zamknięcia garażu nieocieplanego lub wolnostojącego. Na życzenie mogą być docieplone lub posiadać furtkę wejściową. Instalacja takiej bramy nie pociąga za sobą wysokich kosztów.

Bramy Wiśniowski są produkowane z materiałów najwyższej jakości. Dostępne są w szerokiej palecie różnych wzorów, kolorów i wymiarów, aby dopasować je do danej przestrzeni. Dzięki szerokiemu wyborowi dodatków są one w stanie zagwarantować wygodę użytkowania.

W zależności od potrzeb bramy uchylne Wiśniowski są dostępne w wymiarach typowych oraz specjalnych dopasowanych do indywidualnych wymagań.
Konstrukcja bram tego typu pozwala na wybór montażu w otworze co pozwala na zachowanie długości garażu lub za otworem co z kolei powiększy szerokość i wysokość otworu wjazdowego.

Ościeżnica i skrzydło wykonane są z kształtowników stalowych zamkniętych ocynkowanych bez przegrody termicznej. Dla podniesienia walorów wizualnych ościeżnicę w widoku z zewnątrz można zamówić z osłonami z blachy w zewnętrznym kolorze wypełnienia.
Skrzydło bramy wypełnione jest blachą stalową ocynkowaną, powlekaną poliestrem lub okleiną drewnopodobną.
Profil wypełnienia skrzydła dostępny jest w wzorze blachy trapezowej T-10 w układzie pionowym, poziomym lub skośnym. Opcjonalnie można zamówić szerokie przetłoczenia także w układzie pionowym lub poziomym.
W bramach uchylnych nieocieplanych od wewnątrz widoczna jest konstrukcja skrzydła.
Natomiast w wariancie bramy ocieplonej od wewnątrz skrzydło wykończone jest estetycznym panelem PVC.
Skrzydło bramy można wyposażyć w przeszklenia zapewniające naturalne światło w garażu oraz kratki wentylacyjne, które zwiększają cyrkulację powietrza wewnątrz.
Bramy uchylne Wiśniowski standardowo wyposażone są w zamek z wkładką patentową, trzy klucze oraz klamkę z szyldem PVC-1 w kolorze czarnym.
Dwupunktowe ryglowanie zabezpiecza przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.
Dobrane odpowiednio sprężyny naciągowe równoważą ciężar skrzydła bramy.
Zastosowane łożyskowane rolki gwarantują płynną i długoletnią pracę.
Dzięki tak dopracowanym detalom bramy wyróżniają się lekkim i cichym otwieraniem.

Dla wygody użytkowania do bram można oczywiście zamontować napęd z bezprzewodowym sterowaniem pilotem.
Firma Wiśniowski bramy uchylne w wersji automatycznej wyposaża w dwa typy napędu MOTO lub METRO.

Galeria

Materiały do pobrania