Napędy do bram skrzydłowych

Napędy do bram skrzydłowych Beninca

Napędy pozwalają na łatwe, szybkie otwieranie i zamykanie skrzydeł bramy wjazdowej. Firma Beninca ponad 40 lat produkuje profesjonalne napędy montowane na całym świecie w klimacie gorącym i zimnym. Niezmiennie automatyka powstaje wyłącznie we włoskich fabrykach co potwierdzają certyfikaty i zapewnia najwyższą jakość.

Konstruktorzy Beninca zaprojektowali i wykonali solidną konstrukcję napędów, która gwarantuje niezawodność i długą pracę. Części mechaniczne wykonywane są z wysokiej jakości stali, a przekładnie i gwinty wewnętrzne także z brązu. Estetyczny opływowy kształt dobrze wpasowuje się w wizerunek bramy. Różne modele możemy zastosować do bram indywidualnych lub przemysłowych. Oferujemy napędy zewnętrzne i podziemne. Napędy zewnętrzne montowane do słupka i bramy. Napędy podziemne montowane w podłożu drogi są niewidoczne i dlatego polecane są klientom wymagającym do bram ekskluzywnych rezydencji. Szczególnie gdy wypełnienie skrzydeł bramy to artystyczne indywidualne projekty i nie chcemy aby siłowniki je przysłaniały.

Najmocniejsze napędy obsługują bramy gdzie jedno skrzydło posiada ciężar do 800 kg lub długość do 5 metrów szerokości. Nowoczesna elektronika posiada wiele funkcji, które indywidualnie są programowane do potrzeb każdego klienta zapewniając bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Specjalne opcje mogą: informować np. ochronę czy brama jest zamknięta, współpracować z systemami alarmowymi i przeciw pożarowymi. Brama może być sterowana przy użyciu: pilotów, video-domofonu, kart magnetycznych, zamka kodowego, telefonu komórkowego GSM.

W ofercie Beninca występują napędy do bram skrzydłowych z siłownikami liniowymi serii BOB, teleskopowymi serii BILL, z łamanym ramieniem serii PREMIER, KNB, MBE oraz podziemnymi serii DU.

Wiele modeli siłowników pozwala dobrać optymalne rozwiązanie nie tylko ze względu na ciężar i wymiary skrzydeł bramy, ale także na słupki ogrodzenia.Jest to o tyle ważne że inne napędy są potrzebne dla wąskich stalowych słupków, a inne dla szerokich murowanych wykonanych z pustaków, bloczków, kamienia lub betonu.

Chodzi tu głównie o miejsce zamontowania zawiasów skrzydeł bramy w stosunku do grubości słupów. W pewnych przypadkach przy źle dobranych napędach do bram skrzydłowych może się okazać, że nie ma możliwości pełnego otwarcia skrzydeł.

Napędy do bram skrzydłowych występują także w wersji z zintegrowanymi wyłącznikami krańcowymi oraz bez nich, które wymagają zamontowanych fizycznych odbojów na posesji, wyznaczających zakres ruchu skrzydeł. W zależności od indywidualnych warunków może się okazać, że nie ma miejsca na takie ograniczniki ze względu na wyznaczone podjazdy lub chodniki. Czasami są wręcz niebezpieczne z uwagi na możliwość potykania się o nie osób przechodzących w pobliżu bramy.

W takich przypadkach należy bezwzględnie wybrać napęd do bramy skrzydłowej z wbudowanymi wyłącznikami krańcowymi. Pozwalają one ustawić w samym siłowniku skrajne położenie skrzydeł w fazie otwierania i zamykania.

Oczywiście tak jak w napędach do innego typu bram, siłowniki dla bezpieczeństwa mogą być wyposażane w amperometryczne czujniki wykrywające przeszkody, enkodery zapewniające precyzję pracy siłowników oraz fotokomórki zabezpieczające światło wjazdu bramy. Przy bramach skrzydłowych zaleca się także drugi komplet fotokomórek z uwagi na duży zasięg skrzydeł podczas otwierania bramy. Kolejnym elementem bezpieczeństwa może być lampa sygnalizacyjna, która ostrzega o ruchu bramy osoby znajdujące się w pobliżu.

Galeria